Düğün günü, çiftlerin en özel ve en heyecanlı günlerinden biridir. Bu heyecanlı günün hazırlık aşaması da bir o kadar streslidir. Düğün mekanı seçimi ve düğün salonu dekorasyonu, hazırlık aşamasında verilmesi gereken en önemli kararlardan birisidir. ‘’Nasıl bir yerde’’ ve ‘’nasıl bir konsept’’ ile düğün yapacağınızla ilgili karar verdiğiniz zaman düğün salonu süslemeleri ve diğer düğün unsurlarına çok daha rahat karar verebileceksiniz.

Düğün Salonu Dekorasyonu

Düğün mekânı ve belirlemiş olduğunuz konseptiniz beraberinde birçok kriteri de şekillendirecektir. Gelinliğinizin modelinden, seçeceğiniz ayakkabıya kadar, karar verme sürecinizde düğün mekânınız ve düğün konseptiniz etkili olacaktır. Düğün salonu tercih etmek isteyenler için tavsiyeler verdiğimiz bu yazımızda, salon düğünü konseptleri, düğün salonu süslemeleri ve salon düğünü planlaması hakkında bilgilendirmeler yapacağız. Düğün salonu seçerken nelere dikkat edilmeli, düğün salonunda düğün yapmanın avantajları, kış düğünleri için ideal seçim: düğün salonları, düğün salonu süslemeleri ve düğün salonu dekorasyon fikirleri başlıklarını detaylı incelediğimiz yazımızı okuduğunuzda nasıl bir düğün salonu seçmeniz gerektiği ile ilgili gerekli bilgileri edinmiş olacaksınız.

Düğün salonu seçerken nelere dikkat edilmeli?

Düğün Masa Dekorasyonu
  • Öncelikle bütçe planlaması yapmalısınız. Bütçenizi belirlemek mekânları gezerken size kolaylık sağlayacaktır. Belirlemiş olduğunuz bütçe doğrultusunda kendinize uygun olan mekân seçimini yapabilirsiniz.
  • Düğün deyince akla ilk gelen misafirler, organizasyonun büyük bir parçasıdır. Kaç kişilik bir organizasyon düzenlemek istediğinize karar vermelisiniz. Davetli sayınıza göre mekân seçimini yapabilir ve seçeceğiniz mekâna göre bütçe ayırabilirsiniz. Salonu, gelecek kişi sayısını ayarlamadan tuttuğunuzda misafirlerinizin ayakta kalması gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • Mekânın ulaşılabilir olmasına ve lokasyonuna dikkat edin. Hem sizin hem de misafirlerinizin kolaylıkla ulaşabileceği bir konumda yer seçmeli, gerekirse seçeneğiniz mekân ile ulaşım seçeneklerini değerlendirebilmelisiniz.
  • Seçeceğiniz mekân ile düğünden önce tüm detayları konuşmalısınız. Düğün saatinin uzaması ya da elinizde olmayan bazı durumlarda ek ücret alınıp alınmayacağını ve ücrete dâhil olan her şeyi öğrenebilirsiniz. Böylece belirlediğiniz bütçe dışını çıkmamış olursunuz.
  • Yemekli bir organizasyon istiyorsanız, yemek ile davetli sayınızın orantılı olup olmadığından emin olun ve eğer mümkünse düğünden önce menü tadımı yaparak seçenekleri değerlendirin.

Düğün salonu süslemeleri

Düğün salonu dekorasyon çalışmaları eğlenceli olduğu kadar; disiplin, kusursuz planlama ve tecrübe gerektirir. Arzu ettiğiniz konsept detayların toplamı ile oluşacaktır. Bu yüzden hayallerinizdeki düğün organizasyonu için işi profesyonel ellere bırakmak en doğrusu olacaktır. Düğün organizasyon firmaları, çok sayıda düğün ve nişan kutlamalarını organize ettiği için sizin beklentilerinizi firmaya aktarmanız yeterli olacaktır. Böylece daha az stresle düğün organizasyonunuz gerçekleşecektir.

Sandalye süslemeleri

Sandalye süslemeleri için birbirinden farklı ve günümüz trendlerini yakalayan süsleme modelleri arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Sade bir sandalye süslemesi istiyorsanız, sandalyenin bir kenarını fiyonk ile bağlayarak istediğiniz minimal görünüme ve şıklığa kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sandalyeleri beyaz ya da renkli tüller ile bağlayarak daha göz alıcı bir görünüme de sahip olabilirsiniz. Daha romantik bir görünüm için çiçekli ve tüllü sandalye süslemelerini tercih edebilirsiniz.

Düğün masası süslemeleri, Mum ve Şamdan

Masa süslemeleri dekorasyonda en göz alıcı unsurlardan biridir. Doğru süslemeler ile istediğiniz konseptte görünüme sahip olabilirsiniz. Düğün konseptiniz vintage ise dantelden veya hasırdan hazırlanan vintage masa süslemelerini tercih edebilirsiniz. Canlı bir düğün konsepti için rengârenk masa örtüleri kullanarak atmosfere sıcaklık katabilirsiniz. Botanik konseptli düğünler başta olmak üzere, diğer salon düğünlerinde masa ve genel dekorda mevsime uygun çiçeği kullanabilirsiniz. Ufak boyda masa ortası çiçekler hem zarif duracak hem de minimal bir görünüm verecektir. Dilediğiniz tarzda ve renkte mumlar kullanarak ortama romantik dokunuşlar katmaya ne dersiniz? Şamdan ortamın görkemini de arttıracaktır. Rengârenk ya da masa ile uyumlu renkte mumlar tercih edebilir, masa kenarlarına şamdan koyarak mekânın havasını değiştirebilirsiniz.

Tavan süslemeleri

Minik bir detay gibi görünse de tavan süslemeleri mekana şık görünümü veren en önemli unsurlardandır. Görkemli büyük avizeler, ışıltılı şık tasarımlar düğün salonu süslemeleri için iyi alternatiflerdir. Salonda düğün yapmak ama doğadan da çok uzaklaşmak istemiyorsanız, ortama doğallık katmak için çiçekli avizeler tercih edebilirsiniz. Geometrik ya da daire gibi şekilli tavan süslemeleri ile mekân göz alıcı hale gelebilir. Sallanan ışıklı led kullanarak kır düğünü havası yakalanabilir.

Karşılama ve fotoğraf çekim panoları

Misafirlerinizi, düğün konseptinize uyumlu bir karşılama panosu ile salona yönlendirin! Aynalı karşılama panosu tercih edebilir, üzerine misafirler için güzel notlar bırakarak keyifli dakikalar yaşatabilirsiniz. Üzerinde ‘’hoşgeldiniz’’ yazılı ve etrafı çiçeklerle süslü karşılama tabelası da bir diğer seçenek olabilir. Karşılama sonrası mekanın giriş kısmına sizin ve sevdiklerinizin fotoğraflarının kullanıldığı bir fotoğraf panosu oluşturabilirsiniz. Bu daha düğün başlamadan duygusal bir ortam yaratabilir.

Düğün Karşılama Panoları

Düğün salonunda düğün yapacak olmanın en büyük avantajı; herhangi bir olumsuz hava durumunda organizasyonunuzun bozulmayacak olması. İstediğiniz her mevsimde düğün yapabilme şansına sahipsiniz. Kışın düğün yapmak istiyorsanız, yaz aylarına oranla daha makul fiyatlara rastlayabilirsiniz. Böylece daha az maliyetle düğün yapabilirsiniz. Yaz aylarında düğün mekanları talep yoğunluğuna bağlı olarak fiyatı da arttırmaktadır. Salon düğünleri hakkında dikkat edilmesi gerekenleri ve dekorasyon fikirlerini paylaştığımız bu yazımızda, sizler için önemli olacak detayları sizlere aktardık. Daha fazla bilgi almak için bize web sitemiz ve sosyal medya kanallarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir Yorum Yaz