Gelin ayakkabısı seçimi en az gelinlik ve diğer aksesuarlar kadar önemli bir detaydır. Ne kadar kolay ve küçük bir detay gibi görünse de gelin adaylarının en çok zorlandığı konulardan biri ayakkabı seçimidir. Gelin ayakkabıları arasında seçim yaparken birçok seçeneği göz önünde bulundurmanız gerekir. Gelin ayakkabısı gelinlik, mekân ve diğer tüm aksesuarlar ile uyumlu, rahat ve şık olmalıdır.

Gelinliğe Göre Gelin Ayakkabısı Seçimi

Ayakkabınızı seçerken ayakkabının gelinlik ile uyumunu göz önünde bulundurmalısınız. Gelinliğin modeli, kumaşı ve duruşuna dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Uygun ayakkabı seçimi, gelinliğinize şıklık katarak onu ön plana çıkaracaktır. Gelinliğiniz klasik tarzda a kesim model ise; seçiminiz şık ve rahat dolgu topuklu ayakkabılardan yana olabilir. Kapalı bir alanda gösterişli bir düğün yapacak gelin adayları ise taşlı stilletto ya da platformlu ayakkabıları tercih edebilir. Yüksek topuk tercih eden gelinler, mekânın zeminini göz önüne alarak kendileri için rahat olacak platform gelin ayakkabısı seçimi yapmalıdır. Gelinliğiniz prenses kesim ya da a kesim gibi kabarık ve uzun ise ve topuklu ayakkabı giymek istemiyorsanız gelin spor ayakkabıları ya da gelin ayakkabısı babet giyebilirsiniz. Böylece hem şıklığı hem de rahatlığı aynı anda tadabilirsiniz.

Mekân ve Zemine Göre Gelin Ayakkabısı Seçimi

Seçeceğiniz gelin ayakkabısının hem mekâna hem de mekânın zeminine uygun olması gerekir. Yanlış ayakkabı seçimi gün boyu yürümenizi zorlaştırabilir. Bunun yerine rahatlığınızı ön planda tutacak şık ayakkabı seçimleri yapmalısınız. Kır düğünü yapacaksanız, çim zeminde sivri topuklu gelin ayakkabısı seçmenizi tavsiye etmeyiz. Bunun yerine çim alanda rahatlıkla hareket edebileceğiniz gelin sandaleti, gelin babeti ya da önü açık, alçak topuklu ayakkabı, dolgu topuk ayakkabı giyebilir veya topuk koruyucu tercih edebilirsiniz. Kapalı bir mekân da düğün yapacak gelin adaylarının en çok dikkat etmesi gereken detaylardan biri ayakkabının kayıp kaymayacağıdır. Bunu göz önünde tutarak zemine, mekana ve gelinliğine uygun ayakkabı seçimini yapabilirsiniz. Seçeceğiniz ayakkabının topuk boyuna dikkat etmenizi öneririz. Yüksek topuklu ayakkabılar şık durabilir ancak gün boyu ayakta olacağınızı unutmamanız gerekir. Gelin ayakkabınızın rahat olmaması en değerli gününüzü zorlaştıracaktır. Plaj veya sahilde düğün yapmayı düşünüyorsanız, kum zeminde rahat hareket edebilmenize olanak sağlayacak gelin babetleri ya da gelin sandaletleri giymenizi öneririz. Taş, çiçek ve fiyonk gibi detayları bulunan şık gelin ayakkabılarını tercih edebilirsiniz. Topuklu giymek isteyen gelin adaylarına tavsiyemiz ise topuk seçimine ve ayakkabının rahatlığına dikkat etmesi gerektiğidir.

Gelin Ayakkabısı Ne Zaman Seçilmeli?

Gelin ayakkabısı ‘’nasıl olsa gelinliğimin altından görünmez, çok önemli değil’’ diye düşünüyorsanız maalesef yanılıyorsunuz. Gelin ayakkabısı da gelinler için oldukça önemlidir ve üzerine düşünülmesi gereken bir detaydır. Öncelikle gelin ayakkabısını hazır mı almak istiyorsunuz yoksa özel yapım bir gelin ayakkabısı mı tercih edeceksiniz bunu düşünmeniz gerekir. Gelinligim.com ailesi olarak gelinlik ile ayakkabınızı aynı anda almanızı tavsiye ederiz. Gelinliğin eteği, ayakkabı topuk boyuna göre kesilecektir. Bu yüzden eğer gelinliği özel dikim yaptırıyorsanız, en geç 3. provasına ayakkabı ile gitmelisiniz.

Rahat Gelin Ayakkabısı

Seçtiğiniz ayakkabının içinde kendinizi rahat hissetmeniz gerekir. Ufacık bile ayağınızda sıkma hissediyorsanız tercih etmemelisiniz. Bu durum düğünün ilerleyen dakikalarında sizlere zorluk yaşatabilir. Tabi ki rahatlığınızı düşünürken şıklığı da ihmal etmeyin.

Renkli Gelin Ayakkabıları ile Yaza Merhaba!

Özellikle son dönemlerde renkli gelin ayakkabıları oldukça popüler olmuş durumda. Gelinliğin altına; pembe, mavi, yeşil istediğin renkte ayakkabı tercihi yapabilirsiniz. Gelin çiçeği ile aynı renkte gelin ayakkabısı seçimi ile uyumu yakalayabilirsiniz.

Kendi masalınızı yaratırken tüm detayları göz önünde bulundurmalısınız. Gelin ayakkabısı da bu önemli detaylardan yalnızca biri. Tarzınızı en iyi yansıtacak, içinde rahat ve özgür hissedeceğiniz ayakkabıyı seçmelisiniz! Düğün gününüzde dilediğinizce dans edebilmeli ve sınırsız eğlenebilmelisiniz. Ayakkabı seçiminin bu eğlenceyi bozmasına ve gününüzü mahvetmesine izin vermeyin! Eğer hala ayakkabı seçimini yapmadıysanız ‘gelin ayakkabısı’ bölümünden firmalara göz atarak size en uygun ayakkabı modelini seçebilirsiniz.

Bir Yorum Yaz