Kusursuz bir görünüme sahip olmak için her detayı düşünmek gerekir. Vücudunuza en uygun gelinliği bulduktan sonra sıra takı seçimine geliyor. Aksesuarların gelinliği ne kadar tamamladığına inanamayacaksınız. Peki gelinlik takısı nasıl olmalı? Hayalinizdeki gelinliği en uygun takılar ile süslemek istiyorsanız, işe öncelikle yazımızı okuyarak başlamanızı tavsiye ederiz. Gelinliğinizin modeline göre doğru takı seçimi yaparak göz alıcı olabilirsiniz!

Gelinlik Modeline Uygun Takılar

Takılar gelinliğinizi ön plana çıkarabilmeniz, kendinizi daha güzel ve özel hissetmeniz için sizlere yardımcı olacak küçük detaylardır. Bu küçük detaylar bir araya geldiğinde gelinliğinizin nasıl tamamlandığına inanamayacaksınız. Her yaka tipi her takıya uygun olmayabilir. Gelinlik modeline uygun takı seçerek şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Straplez gelinlik modellerine uygun takılar

Straplez kesim gelinlik modellerinde gelinliğinizin tarzına göre takı seçimi farklılık gösterebilir. Gelinliğiniz fazla gösterişli ise daha minimal takılar seçmenizi tavsiye ederiz. Daha sade bir model tercih ediyorsanız, takı konusunda özgür olmaktan kaçınmamanızı öneririz. Gösterişli, inci veya elmas takılar ile gelinliğinizi ve stilinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Omuzlarınız açık kalacağı için kısa duvak tercihi yapabilir ve saçınızı topuz yaparak omuzlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Dilerseniz saçlarınızı toplayabilir, toplu saçla tamamladığınız straplez gelinliğinizde sarkık küpe de kullanabilirsiniz. Arzu ederseniz de bir takı seti ile stilinizi tamamlayabilirsiniz. Saçlarınızı salmak istiyorsanız, hepsini bir yana alıp, sarkık küpe ve gelin tacı ya da gelin saçı aksesuarı takabilirsiniz. Daha iddialı bir görünüme sahip olmak istiyorsanız omzu tümüyle kaplayan portatif takılar tercih edebilirsiniz. Straplez tasarımlar, takı konusunda size büyük kolaylık sağlamaktadır. Siz de tarzınız ve konseptiniz doğrultusunda gelinliğinize yakışacak takıyı seçebilirsiniz.

Kapalı yaka gelinlikler için küpe ve yüzük

Yakası kapalı ya da bisiklet yaka gelinlik için daha sade takı seçimi yapmalısınız. Sebebi boyun kısmı zaten kapalı olacağı için gösterişli ve fazla takı takmak gözü yorabilir. Sade inci küpeler ve pırlanta yüzükler kapalı yaka gelinliklerde en çok tercih edilen takı modelleri arasında yer alıyor. Daha minimal takılar kullanarak şıklığa ulaşabilirsiniz. Bu, size zarif bir güzellik katacak ve gelinliğinizi tamamlayacaktır.

Tek omuz gelinlik modelleri ile Helenistik stili yakalayın!

Tek omuz gelinliklerde gözler özellikle omuz kısmına takılır. Bu dekolteyi kapatmak, gelinlik modelinin özelliğini kaybetmesine neden olacaktır. Tek omuzlu gelinlikler için en çok tercih edilen takılar; tek taraftan sallanan küpe, gösterişli bir bilezik ya da bileklik modelleridir. Gelinliğinize zariflik katmak istiyorsanız zümrüt, yakut gibi değerli taşları takılarınızda kullanabilirsiniz. Kır düğünü yapıyorsanız ve gelinliğiniz tek omuz balık değil de, Helen bir salaş model ise Helenistik takı seçerek konseptinizi tamamlayabilirsiniz.

Düşük omuz gelinlik ile zerafetinizi yansıtın…

Düğününüzde düşük omuzlu bir gelinlik giyiyorsanız, gelinliğiniz ile uyum sağlayacak zarif takıları tercih edebilirsiniz. Omuzlarını ön plana çıkarmak için zümrüt zarif bir kolye ve uzun sallanan küpeler takarak göz kamaştırıcı olabilirsiniz. Daha minimal takılar kullanmak daha zarif bir görünüm katacaktır.

Kayık yaka gelinlik modelinde kolye kullanmayın!

Kayık yaka gelinlik modellerinde kolye seçimi tercih edilmemeli. Sebebi ise, dekolte bölgesini kolye ile kapatıp yormamak gerekir. Onun yerine takı seçiminizi sallanan küpelerden, bileziklerden, pırlanta yüzüklerden ve saç aksesuarlarından yana yapabilirsiniz.

İnce askılı gelinlik için gelinlik takısı

 Gösterişli ve iddialı bir görünüm isteyen gelin adayları, görkemli kolye tercihi yapabilirler. İnce askılı gelinliklere her modelde kolye çok yakışacaktır. İsterseniz zümrüt, yakut gibi değerli taşlara takı seçiminizde yer verebilirsiniz. Küpe ve kolyelerini uyumlu olacak şekilde seçebilir, göz alıcı görünüm için zarif yüzükler tercih edebilirsiniz.

 Kalın askılı gelinlik modeli için minimal kolye!

Eğer tercihiniz kalın askılı gelinliklerden yana ise; şahmeran yüzükler, gösterişli bileklikler kullanabilir, boyun kısmını ve kulakları boş bırakabilirsiniz; ancak kolye takmak istiyorsanız zinciri ince olan daha minimal bir kolye tercih edebilirsiniz. Kalın askılı için bu tarz seçimler gelinliğinize zarif bir şıklık katacaktır.

Bu yazımızda ‘’hangi gelinlik modeline göre, hangi takı tercih edilmeli ve gelinlik takısı nasıl olmalı’’ sorusunun üzerinde durduk ve bilmeniz gereken tüm bilgileri, detayları ile sizlerle paylaştık. Göz alıcı ve güzelliğinize güzellik katacak mücevherler ile en güzel gelin siz olun! Takı modellerine daha yakından bakmak ve denemek için mücevherat mağazalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz