İstanbul’da dış mekan düğün fotoğrafı çektirmeyi planlayan çiftlerimizin öncelikle çok şanslı olduklarını belirtmek isteriz. Her konsepte uygun dış çekim mekanları ile birbirinden güzel karelere kavuşma şansına sahipsiniz. Bazen çok sayıda alternatif arasında kafa karışıklığı yaşanabileceğini biliyoruz. Bu yüzden sizlere İstanbul’da Dış Çekim Mekanları listesini hazırladık. Her bir mekanın özelliklerine değindiğimiz bu listemiz sayesinde, dış mekan çekimi yapabileceğiniz en güzel yerler arasından sizin için en doğru çekim yerine karar verebileceksiniz.

 Düğün Fotoğrafı İçin Çekim Yerleri

İstanbul (Avrupa)

 • Atatürk Arboretumu
  Nerede: Sarıyer

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan Atatürk Arboretumu fotoğraf çekimi yapmak için oldukça uygun bir alan. Doğa ile iç içe harika bir atmosfere sahip! İçerisinde bulunan küçük göller, köprüler ve iskeleler fotoğraflarınız için muhteşem bir arka plan olabilir. Fotoğraf çekimi ücretlidir.

 • Emirgan Korusu
  Nerede: Sarıyer

İstanbul’da boğaz kıyısında bulunan Emirhan Korusu, dış çekim için en çok tercih edilen mekânlar arasında yer alıyor. Her mevsim ayrı bir güzel! Muhteşem boğaz manzarası, fotoğraflarınızı mükemmel kılacaktır. Ayrıca dış çekiminiz için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor.

 • Yıldız Parkı
  Nerede: Beşiktaş

Tertemiz havası ve yemyeşil, mis gibi atmosferi ile çekim yapacak çiftler için harika bir alan. İçerisinde bulunan köşkler fotoğraflarınız için mükemmel bir arka plan olabilir. Fotoğraf çekimi için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz; fakat köşkte fotoğraf çekebilmek için Beltur’dan izin almak gerekiyor.

 • Rahmi Koç Müzesi
  Nerede: Beyoğlu, Hasköy Sahili

Hem iç çekim hem de dış çekim olarak en çok tercih edilen mekanlardan biri. İçerisinde birçok farklı tarihi eseri barındırıyor ve arka planınız için muhteşem bir atmosfer oluşturuyor! Müzeye giriş ücretli olup gerekli izinlerin alınması lazım.

 • Belgrad Ormanı
  Nerede: Sarıyer

Doğanın tam ortasında, tertemiz havası ve yemyeşil alanı ile çekim için muhteşem bir alan! Doğayı ve doğa temasını seven çiftlerimizin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Sadece yazın değil, bahar aylarında da oldukça tercih ediliyor. Fotoğraf çekimi ücretlidir.

 • Kilyos
  Nerede: Sarıyer

Sahilde fotoğraf çekimi yapmak isteyenler için en uygun ve en çok tercih edilen yerlerden biri, Kilyos…Tertemiz denizi ve temiz havası ile sizler için oldukça uygun bir alan olacaktır. Düğün fotoğrafları, trashday ve save the date çekimleriniz için Kilyos’u notlarınıza ekleyin!

Geçmişte fabrika olarak kullanılan 130 yıllık tarihi bina, düğün-nişan fotoğraf ve video çekimlerine ev sahipliği yapıyor. Bu dijital çekim platosu farklı bir konsept isteyen çiftlerin ilk seçeneği olabilir. Fotoğraf çekimi ücretlidir. Bir göz atmakta fayda var!

İstanbul (Anadolu)

 • Fenerbahçe Parkı

Nerede: Kadıköy

Doğayla iç içe ve deniz kenarında muhteşem bir alanda yer alan Fenerbahçe Parkı çekim için en uygun alanlar arasında yer alıyor. Ayrıca çekim de ücretsizdir. Sadece düğün dış mekan çekimleri için değil, save the date çekiminiz için de doğru yer olabilir.

 • Adalar

Nerede : İstanbul (Anadolu)

Romantik, samimi gelin-damat fotoğraflarının en güzel adresidir Adalar. Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, Burgaz Adası… Fotoğraf çekiminin ücretsiz olduğu bu kasaba görünümünün, sevimli binaların ve deniz ile doğa manzarasının iç içe geçtiği konseptte çekim yapmak isteyen çiftler, Adaları listeye ekleyebilir.

 • Şile

Nerede: İstanbul (Anadolu) Karadeniz Bölgesi

Karadenizin eşsiz doğasında dış çekim düğün ve nişan fotoğraflarınızı çektirmek ister misiniz? Şile’de hem yeşilin hem mavinin en güzel tonlarına sahipsiniz! Dilerseniz sahilde, dilerseniz de Saklı Göl’de çekimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Kuzguncuk

Nerede: Üsküdar

Rengarenk sokakları, panjurlu evleri ve boğaza bakan parkı ile gelin ve damatlar tarafından çokça talep gören bir dış çekim mekanı. Fotoğraflarınızın arka planında bu capcanlı sıcak görünümü seviyorsanız sizleri Kuzguncuk’a bekliyoruz.

 • Hidiv Kasrı

Nerede: Beykoz

Mimarisi ile dikkat çeken tarihi mekanda, düğün fotoğrafı çekimleriniz için 2-3 ay önceden randevu almanız iyi olacaktır. Çekimin ücretli olduğu Hidiv Kasrı’nda, hem açık hem de kapalı alanında çekim yapabiliyorsunuz.

 

İstanbul’da dış çekim mekanlarını sizlere listelediğimiz bu yazımızda, hem Avrupa hem de Anadoludaki en güzel düğün dış çekim yerlerini bulabilirsiniz. Bu güzel mekanlarda profesyonel bir düğün fotoğrafçısıyla çalışarak kusursuz düğün fotoğraflarına sahip olabilirsiniz. Şehrinizdeki düğün fotoğrafçılarına linkten ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz