Düğün gününüzde arzu ettiğiniz atmosferi elde etmek için “düğün konsepti” önemli bir yer tutar. Düğün alışverişi sürecine başlamadan önce düğün mekanınızı ve konseptinizi belirlemeniz, gelinlik ve aksesuarlar gibi diğer unsurlarda seçiminizi epey kolaylaştıracaktır. Düğün konseptleri arasında size en uygununun hangisi olduğunu öğreneceğiniz ya da zaten belirlediğiniz düğün konseptiniz için daha detaylı fikir edineceğiniz yazımızı okuyarak muhteşem düğününüz için ilk adımı atmaya hazır olun!

Kır düğünü için biçilmiş kaftan! Botanik düğün konsepti
Kır düğünü için biçilmiş kaftan! Botanik düğün konsepti

Kır düğünü için biçilmiş kaftan! Botanik düğün konsepti

Yemyeşil bir atmosfer, huzur kokan bir ortam… Siz de aşırı gösterişi sevmeyen; fakat tarzı ve konseptinde iddialı bir gelin adayıysanız botanik düğün tam size göre olabilir! Bol yeşilin hakim olduğu bu konseptte botanik süslemelere tropik meyveler ya da yeşil smoothieler eşlik ediyor.

Sandalyelerin yapraklarla süslenebileceği botanik düğünde, ahşap bir masa ile de rustik bir görünüm yaratabilirsiniz. Doğallıktan ilham alınan botanik düğünlerde gelin çiçeğinde de yeşil ve beyaz tonun hakim olmasını öneriyoruz. Dilerseniz düğün mekanındaki bir ağacı dilek ağacı gibi süsleyerek dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz. Düğün sonunda sevdiklerinizle fotoğraf çektirebileceğiniz eşiniz ve sizin isminizin yazılı olduğu bir anı köşesi yaptırmayı aman unutmayın.

 

Sade ve modern bir görünüm : Minimalist düğünler
Sade ve modern bir görünüm : Minimalist düğünler

Sade ve modern bir görünüm : Minimalist düğünler

Beyaz rengin hakim olduğu fresh bir düğünü arzuluyorsanız, minimalist düğün fikirlerine bakmadan geçmeyin derim. Modern dekorların sadelikle harmanladığı köşeler içinizi ferahlatacak. Davetiyenizde yalın bir görünüm sunarak düğün konsepti hakkında misafirlerinize ipucu verebilirsiniz. Masa süslemelerinden dekoratif objelere kadar her bir nesnede beyaz ve tonlarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Sade detayları daha perspektif bir bakış açısıyla konumlandırarak ve modern geometrik şekillerden ilham alarak yalın ve trend bir konsepte kavuşabilirsiniz. Minimalist düğünler için üç kelime söylememiz gerekirse bu; beyaz, uyum, modern olurdu.

 

İhtişamlı bir düğün : Balo konsepti
İhtişamlı bir düğün : Balo konsepti

İhtişamlı bir düğün konseptleri : Balo konsepti

Klasik, bir o kadar da hayran olunan salon düğünlerinde, balo konseptinde bir düğün gerçekleştirmek senin de hayalin mi? Adeta prenses gibi kabarık bir gelinlikle o görkemli, ışıltılı salona giriş yapmak ve sevdiklerinizin en iyi şekilde ağırlanmasını sağlamak ihtişamlı bir düğünde olmazsa olmaz. Peki balo konsepti deyince başka neler geliyor akla? Göz alıcı avizeler, dekoratif çiçekler, şamdanlar, şık servis takımı, organizasyon firmaları tarafından özenle hazırlanan platformlar, parlak aynalar kısaca ihtişam ve süslemede uyum!

 

Geçmişden gelen parçalar çok moda : Vintage düğün konsepti
Geçmişden gelen parçalar çok moda : Vintage düğün konsepti

Geçmişden gelen parçalar çok moda : Vintage düğün konsepti

Romantik bir görünümü arzulayan çiftlerin tercihi vintage konseptle en çok uyum sağlayan yerler tarihi düğün mekanlarıdır. Gelinlik, aksesuarlar, dekorasyon ve hatta makyajda bile kendini gösteren vintage konseptte; kırmızı rujun, fransız dantelinin ve bej rengin hakim olduğunu söyleyebiliriz. Dekorasyonda; şamdan, ferforje çiçeklik ya da mumluk, eskitme tablolar, ahşap nesneler göze çarparken, gelin aksesuarlarında ise; vintage şapkalar, inci küpeler, elmas takılar, eldivenler, tüy detaylar, midi boy gelinlikler, hafif topuklu sivri burun gelin ayakkabılar kullanılıyor.

 

Özgür ve salaş bir konsept : Bohem düğün
Özgür ve salaş bir konsept : Bohem düğün

Özgür ve salaş bir konsept : Bohem düğün

Kır ve kumsal düğünlerine çok yakışan bohem düğün konsepti doğal, rahat ve yaratıcı kadınların gözdesi! Planlama ve uygulama aşaması oldukça keyifli olan bohem düğünler için ahşap dekorlar, makrome süsler, uçuş uçuş tüller, düş kapanları, pastel renkli çiçekler, etnik desenler en önemli unsurları oluşturuyor. makromeyi fotoğraf için arka plan yapabileceğiniz gibi, sandalye süslemelerinde de kullanabilirsiniz. Düğün mekanınıza etnik desenli bir halı ve minder koyabilir, gelinliğinizi de etnik desenlerde tercih edebilirsiniz. Işıklandırma dekorlarınızı sarkıtılmış cam şişelerden ya da ağaçlara asılan fenerlerden yararlanarak oluşturabilirsiniz.

 

Ahşap dekorların konuştuğu bir konsept : Rustik düğün organizasyonu
Ahşap dekorların konuştuğu bir konsept : Rustik düğün organizasyonu

Ahşap dekorların konuştuğu bir konsept : Rustik düğün organizasyonu

Doğal ve samimi görünümün ön planda olduğu rustik düğünler; odunları, pastel ve kahve renkleri, hasır kumaşa sarılı nesneleri, dantel süslemeleri akıllara getiriyor. Ağaç kütüğünü masa, tabak, mumluk ya da sadece dekoratif amaçlı kullanabileceğin rustik düğünlere hasır kumaş çok uyum sağlıyor. Özellikle düğün girişinde tahta bir karşılama standı hazırlayabilir, her iki yanına da hasır çuval koyup içlerini ağaç dalları ile doldurabilirsiniz. Gelinlik seçiminizi dantel işlemelerin ağırlıkta olduğu bej renk düz kesimden yana yapabilir, aksesuar olarak doğal çiçeklerden hazırlanmış bir taç kullanabilirsiniz. Damatlık seçiminde ise toprak ve pastel rengin hakimiyetini ön plana çıkarmanızı ve papyon takmanızı öneririz. Gelinin doğal çiçeklerden hazırlanmış tacındaki çiçeğin aynısını ya da gelin buketindeki çiçeklerden herhangi birini cep çiçeğiniz olarak kullanabilirsiniz.

Düğün konsepti önerileri sunduğumuz yazımız ile düğün konseptleri hakkında fikirler edindiniz ve sizin için en uygununu seçmeye hazırsınız! Unutmayın önce düğün mekanınızı, tarihini ve düğün konseptinizi belirlemek, gelinlik ve aksesuar seçimlerinizdeki kafa karışıklıklarını yarıya indirecektir. Peki siz düğününüzde hangi düğün konseptini tercih edeceksiniz? Yorum olarak bizimle paylaşır mısınız?

Bir Yorum Yaz