Düğün gününüzde göz kamaştırmaya ne dersiniz? Seçtiğiniz gelinlik, aksesuar, gelin saçı ve makyajı ile bu mümkün. Sizi hayal ettiğiniz görünüme kavuşturacak en önemli dokunuş olan gelin makyajı, sizi adeta baştan yaratabilir. Biz bu yazımızda “göz rengine göre makyaj nasıl olmalı” sizlere detaylı anlatacağız. Peki ya düğün makyajınıza karar verirken nelere dikkat ediyorsunuz? Yorum kısmına bu soru için yanıtlarınızı ekleyebilirsiniz.

Gelin makyajınıza karar verirken makyajın ten ve göz renginize uygun olması gerekir. Bununla beraber seçeceğiniz makyajın sizi ve tarzını yansıtacağını unutmamakta fayda var. Sonuçta istediğimiz şey; olmadığımız biri gibi değil de, olabileceğimiz en iyi şekilde gözükmek değil mi? Bu yüzden abartıdan uzak durmalı ve gelinliğin büyüleyici görünümüne gölge düşürmemelisiniz. Öte yandan ışıldamaktan da çekinmeyin çünkü bu sizin gününüz! 

Her şeyden önce hatırlatmak isteriz ki düğün makyajı kişiye özel bir uygulamadır. Sahip olduğunuz yüz şekline, ten ve göz rengine uygun bir uygulama yapılmalıdır. Hangi yüz şekline sahip olduğunuzu biliyor musunuz? Cevabınız hayırsa Yüz tipine göre gelin saçı ve makyajı yazımıza göz atabilirsiniz. Göz rengine göre makyaj önerileri için de bizimle kalmaya devam edin. Haydi gelin sizi kusursuz görünüme kavuşturacak o makyajın püf noktalarına birlikte göz atalım!

Yeşil Göz Rengine Göre Göz Makyajı

Yeşil gözlü gelin adaylarımızın dikkat etmesi gereken en önemli detaylardan biri far rengi! Güzel gözlerinizin rengini daha da belirginleştirecek renkler tercih etmelisiniz. Açık ve buğday tenli iseniz pembe, esmer tenli iseniz mor veya yeşil tonları size çok yakışacaktır. Eyeliner ve göz kaleminde ise tercihinizi kahverengiden yana kullanmanız bakışlarınızın daha buğulu ve yumuşak görünmesine yardımcı olacaktır.

Kahverengi Göz Rengine Göre Göz Makyajı

Kahverengi göz rengine sahip gelin adaylarımız bu konuda biraz daha şanslı;çünkü neredeyse bütün renk tonları size çok yakışacak! Dikkat etmeniz gereken nokta düğün konseptiniz. Seçtiğiniz düğün konsepti doğrultusunda ihtişamlı ya da sade bir makyaj tercih edebilirsiniz.

Far renginizi seçerken şeftali tonları ile mor, pembe gibi birçok renge yönelebilirsiniz. Toprak ve bakır tonları, altın tonları gibi renkleri de kullanabilirsiniz. Hafif ışıltılı, sedefli farlar kullanarak daha ışıltılı bakışlara sahip olabilirsiniz. Bakışlarınızı derinleştirmek için siyah eyeliner ya da göz kaleminden yardım almanızı da öneririz.

Mavi Göz Rengine Göre Göz Makyajı

Mavi gözlü gelin adaylarımıza abartıya kaçmadan, gözlerinin güzelliğini ön plana çıkarmalarını öneriyoruz. Etkileyici bakışlarınızla davetlilerin gözlerini kamaştırmaya ne dersiniz? Cevabınız evetse, gri tonlarında buğulu bir göz makyajı tercih edebilirsiniz. Bakışlarınıza romantik bir hava katmak isterseniz bronz, sedefli şeftali ve pembe tonlarını kullanarak doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Siyah göz kalemi ya da eyeliner yardımı ile gözlerinizi belirginleştirirken dudakta sadelikten yana durmanızı öneririz. Güzel gözleriniz yeterince dikkat çekerken abartıya kaçmamak gerekir. Doğal görünümlü nude, şeftali ve pembe tonları düğün makyajınızı kusursuz şekilde tamamlayacaktır.

Ela Göz Rengine Göre Göz Makyajı

Ela renginin içerisindeki yeşil ve tonlarını belirginleştirmek isteyen ela gözlü gelin adaylarımız göz makyajlarında metalik renkleri tercih edebilir. Sedefli gümüş tonlarında bir far kullanıp, makyajla ilüzyon yaratarak yeşil gözlü gözükmeniz mümkün! Peki ya buğulu bir göz makyajıyla daha çarpıcı bakışlara sahip olmaya ne dersiniz? Siyah göz kalemi ve rimel ile belirginleşen gözlerle bütünleşen parlak nude dudaklarla, göz kamaştırmanız kaçınılmaz olacaktır. 

Düğün makyajınıza karar verirken dikkat etmeniz gereken önemli kriterlerden biri de gelinlik modeliniz! Seçtiğiniz gelinlik modeli doğrultusunda ihtişamlı ya da sade bir makyaj tercih edebilirsiniz. Eğer gelinlik modelinize hala karar vermediyseniz “En çok tercih edilen gelinlik modelleri” yazımızı incelemenizi öneririz.

 

Bir Yorum Yaz